Šeimų stovykla 2018

Šeimų stovykla 2018

MA-URI šeimų stovykla '18

„Čia viena „liatkė“ – šaukia pustuzinis linksmų berniukų, gainiojančių kamuolį prie futbolo vartų. MA-URI šeimų stovykla prasidėjo dar gerokai prieš oficialią jos pradžią. Virtuvėje ant stalo gausėjo rudens gėrybių ir orkaitės meistrų kepinių. Klegesys, šilti apkabinimai ir pokalbių nuotrupos liejosi bobų vasaros persunktoje spalvingoje Vabalynės gamtoje.

Tradiciškai stovykla vyko bendrame visų mažų ir didelių rate tariant sveikinimo maldą, dainuojant bendrą atidarymo dainą ir sveikinant vienas kitą pagal maorių tradiciją susiliečiant kaktomis ir nosimis, kartu įkvepiant ir kartu iškvepiant (hongi).


Šeimų ratas, ranka rankon (© A.Lukjanov) 


Hongi – tai gyvenimo kvėpavimo apsikeitimas, tarsi sielų susijungimas, kuris, pasak legendų, atkeliavęs tiesiai iš Dievų (© A.Lukjanov)

Pirmą kartą mūsų MA-URI Instituto trenerė Raimonda mokė Albatroso šokio ne tik MA-URI praktikus, bet ir jų šeimos narius. Šio grakštaus MA-URI šokio technikos galėjo išmokti tiek vaikai, tiek jų tėveliai, vyrai ir žmonos tų, kurie praktikuoja MA-URI savigydos meną.


(© A.Lukjanov)

Savo gamintu maistu stovyklos dalyviai vieni kitus vaišino po atviru dangumi ant greitai sustumtų stalų. Šalia pravingiuojančio Merkio upėje keli drąsūs dalyviai išmėgino vandens pramogas. Jų energijos kupini riksmai vilnijo medžių viršūnėmis.


Iš paukščio skrydžio (© A.Lukjanov)

Pasistiprinę didelės mūsų MA-URI šeimos nariai netrukus sulaukė pirmo rimto išbandymo – sportinių estafečių. Keturios komandos varžėsi nuotaikingose, greitų kojų ir koordinacijos pareikalavusiose rungtyse. Teko ir per virvutę šokti, ir greipfrutą po smakru nešti, atsiliekantį komandos draugą palaikyti, lobio paieškoti ir saldžia pergale pasidžiaugti.  Pabaigoje visi buvo apdovanoti „grybukų“ krepšelio prizu.


Apšilimas, vedamas smarkaus sportuolio Aurimo (© R.Mažeikaitė)


Jėėėėėė!!! (© G.Kuzmaitė)


Šuolis į pasaulį! (
© G.Kuzmaitė)

Veiksmas netruko persikelti prie aukšto ąžuolo, kur visi norintys galėjo išpildyti savo vaikystės svajonę užsikabaroti į viršūnę. Tiesa, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio – didžioji dalis drąsuolių su specialia lipimo įranga sunkiai pasiekė ir žemiausią medžio šaką. O po itin didelių pastangų ją pasiekus užpildė jėgos, pergalės jausmas.

  
Kas mokė, kas lipo, kas stebėjo, kas fotografavo, o sparčiausias lipikas tapo Steponas, Sigitos sūnus (dešinėje) (akimirkos © A.Karlaitė ir R.Mažeikaitė)

Saulei pakrypus vakarop atviroje kiemo laukymėje pasigirdo pirmieji gitaros akordai, kuriuos pasigavęs vėjas nugabeno į visas Pasaulio puses. Kelias dainas smagiai sutraukę ir fotosesijai „iš paukščio skrydžio“ pamojavę dalyviai griebėsi vakarienės gaminimo. Prie bendro ilgo stalo sukalbėtą maldą ir sveikinimus nuo mūsų garbių MA-URI Senolių ir Mokytojų Katjos ir Hemio priėmę stovyklautojai kibo į šiltą maistą ir ėmė ruoštis svarbiausiam vakaro akcentui – pirčiai.


Dainų ir gitaros garsų skrydis (© A.Lukjanov)

O kaip geriausiai pasiruošti, jei ne gerai išsišėlti. Taip, tai DISKOTEKA. Geriausių praėjusio šimtmečio pabaigos šlagerių ritmai nepaliko nė vieno abejingo – trepsėjo ir maži, ir dideli, o pirmame aukšte likę stebėtojai neramiai užsiminė apie linkstančias nuo svorio lubas. Muzikos takelio sudarytojai, mūsų šeimų rato vyrai, sukurpė ne tik nesibaigiančią gerą nuotaiką, bet ir atgaivino savo jaunystės didžėjavimo sugebėjimus.

Įvairiausių kvapų persunkta dūminė Vabalynės šeimininkų pirtis iš trijų dalių buvo pagardinta stiprinančia žolelių arbata, vanojimosi vantomis, kūno švarinimo druska ir grūdinančiu šuoliuku į šaltą vandens telkinį. Kūnas tirpo iš malonaus nuovargio, o siela skrajojo žvaigždėmis nusagstytame danguje.

Ryte gerai pasirąžę ir šiltomis po miego saujomis perbraukę drėgnos žolės viršūnes vėl pakėlėme Albatroso sparnus, šokio žingsniu driekiančius kelią į svajones. Po jo į save kvėpėme mūsų mylimų MA-URI Mokytojų žinias ir išmintį per specialiai šiai stovyklai sukurtą meditaciją.


Arčiau žemės ir šaknų, iš kairės Rūta ir Raimonda (© G.Kuzmaitė)

Kaip ir kiekviename MA-URI mokyme taip ir šioje stovykloje pabaigoje visi sustojo į bendrą didelį ratą dėkoti ir tarti iki kito karto. Pilni, įkvėpti, susidraugavę. O viskas labai paprasta – tereikia dalintis tuo, ką mokame kiekvienas, nes per gyvenimą ir įvairias pamokas sukaupiame didelę gausą gebėjimų, kuriuos apjungus galime sukurti šiltą, jaukų, linksmą buvimą sau ir savo šeimos nariams.

Vaikai nori sugrįžti. Mes suaugę – taip pat!

 
Iš kairės Gabija, Danutė (MA-URI.LT asociacijos vedlė) ir jos šeima Roberta bei vyras Žydrūnas, dešinėje Elena (© A.Lukjanov)

„Patiko, kad susitikome šeimomis gamtoje tokią saulėtą dieną, bendravome, šypsojomės vieni kitiems, dalinomės MA-URI žiniomis su savo šeimos nariais. Labai įdomios Justinos šeimos sugalvotos estafetės vaikams. Prisimenu mūsų bendrą stalą pievoje su gausybe kiekvieno išradingai pagamintomis vaišėmis. Kiekvienas dalinosi, ką moka, su kitais. Grojant gitarai buvo gera padainuoti pievoms ir besileidžiančiai saulei. Didelio susidomėjimo sulaukė (ne tik vaikų tarpe) kopimas į ąžuolą. Vakare suorganizuota diskoteka pamalonino šokiais kūną ir sielą, šokome taip džiaugsmingai ir smagiai… Dar pirties procedūroms ir maudynėms atsidavėme. Turėjome laiko pabūti kartu, pagulėti ant žemės ir stebėti krentančias žvaigždes. Labai prasmingai, romantiškai, džiugiai, draugiškai šventėme kartu gyvenimą.“ (Raimonda, MA-URI Instituto trenerė)


(© A.Lukjanov)

„Labai patiko diskoteka ir kai kiti bandė atkartoti mano su broliu šokį“ (Bernardas, 8 m.).

„Buvo smagu varžytis estafetėse, nes labai smagios užduotys“ (Jokūbas, 11 m.).

„Nesitikėjau, kad taip žaismingai ir džiugiai praleisiu laiką MA-URI stovykloje. Pirmadienį Žaliojoje mokykloje per ryto ratą tiek daug įspūdžių pradėjau pasakoti apie MA-URI stovyklą, kad net negalėjau sustoti, mokytojai nutraukė mano pasakojimą, kad ir kitiems būtų laiko pasisakyti. Patiko žaidimai, draugystė su kitais vaikais ir ypač su katinu Uodu. Smagu buvo pirtyje ir, kad mama leido maudytis po to šaltame tvenkinio vandenyje.“ (Vėjūnė, 10 m.)


 Iš kairės Vykinta, Raimonda su dukra Vėjūne, šalia linksmuolė Saulė su tėčiu Sauliumi, Jokūbas ir Bernardas įsikibę Jurgitai į rankas (© A.Lukjanov)

„Labai gera ir įdomu buvo. Noriu ir aš į MA-URI mokymus.“ (Roberta, 26 m.)


Mama Danutė šoka kartu su dukra Roberta (© A.Lukjanov) 

„Man buvo labai gera atsipūsti nuo darbų, dalyvauti bendrose veiklose, vaikščioti miške ir stebėti džiūgaujančius vaikus.“ (Jurgita, MA-URI praktikė)


Iš kairės Jurgita ir Audronė (© A.Lukjanov)  

„Su Vėjūne nubėgome į mišką tikėdamosi rasti baravykų, bet prisirinkom visą krūvą lepšių. Ir tai mus labai pradžiugino, pakėlė nuotaiką. Dar man labai patiko, kad stovykloje buvo gyvūnų, kurie lengvai mane prisileido ir suprato. Įspūdį paliko gaudynės su vaikais, tarp kurių aktyviai įsitraukė ir du tėčiai. Vakaro pirtis tai buvo neapsakomai linksma, jaučiausi atsipalaidavusi, o po jos lengvai nugrimzdau į miegą. Buvo smagu leisti laiką lauke sportuojant futbolo aikštėje.“ (Elena, 11 m.)


(© R.Mažeikaitė) 

„Buvo žiauriai faina žaisti su naujais draugais.“ (Karolis, 7 m.)


Centre mėlyna Natalija laiko visus berniukų apsupta su gera trykštančia energija (© G.Kuzmaitė)

„Bendruomenės stovyklos man yra apie tai, kad visi suėję galime kurti veiklas kartu be papildomų samdomų žmonių! Juk kiekvienas kažką mokame ir tuo mokėjimu galime užkurti visą būrį bendraminčių: kartu dainuoti, šėlti smagiose esatafetėse, atsipalaiduoti pirtyje, o gal net lipti į medį!.. Džiugina tai, kad įsitraukę į savas veiklas šios stovyklos pagalba mes galime pasidalinti su šeima tuo, kas yra MA-URI ir kas esame mes.“ (Justina, MA-URI praktikė)

  
 (© A.Lukjanov) 

DIDELIS AČIŪ visiems, kurie užkūrė ir kūrė šį puikų laiką drauge!

Ačiū Gamtai, kuri įsileido, Vabalynės šeimininkams, kurie priglaudė, ir visiems vaikams ir jų tėveliams, jų entuziazmui, šypsenoms ir draugystei rankomis, širdimi, sielomis.

MA-URI.LT asociacija

     

© Ma-uri institutas  |  Versija spausdinimui  |  e-sprendimas: awocado  |  prisijungti
MA-URI